Záverečná šestina začína v Zámkoch

Autor: HKM / der |


Kompletné 46. tipsportligové kolo dnes otvorí poslednú, šiestu šestinu základnej časti. Hokejisti spod Pustého hradu pocestujú zabojovať do Nových Zámkov.

Každé z mužstiev si do tabuľky ešte môže pripísať 27 bodov, a tak šanca polepšiť si žije pre všetkých. Nikto nestratil nádej prebojovať sa do play off, ani nestratil šancu skončiť v prvej štvorke. Vo večernom súboji na juhu Slovenska sa teda obaja súperi budú snažiť vylepšiť si bilanciu, uspieť však môže len jeden. Novozámčanom sa v doterajších piatich vzájomných dueloch podarilo ukoristiť „rytierom“ zatiaľ len jediný bod, a to hneď v otváracom stretnutí sezóny. Odvtedy už Zvolenčania bodovali vždy naplno, o čo sa budú usilovať aj dnes.

Tréner Peter Mikula s kolegami Stašom a Podkonickým po príchode Slovanistu Patrika Lušňáka poposúvali zostavu a nového muža v červeno-modrom zaradili do prvej útočnej formácie k Pulišovi a Zuzinovi. Kormidelníkovi Mikulovi dnes ešte bude chýbať nedoliečený Bruno Mráz, no aj napriek tomu je ofenzívna sila HKM veľmi slušná. Malo by sa to prejaviť aj na ľade Nových Zámkov a výprava zvolenských hokejistov sa na cestu vydala s predsavzatím bodovať. Podľa slovenskej múdrosti „koniec dobrý – všetko dobré“ by sa to malo podariť, keďže dnešné ráno príprave Zvolenčanov na duel vôbec neprialo. Po raňajšom požiari v časti Balkán vypadol elektrický prúd a na celom zimnom štadióne sa muselo improvizovať. Taktická porada na zápas sa ráno konala bez videa takmer pri sviečkach a rozkorčuľovanie mužstva tiež bez osvetlenia, len pri skúpom dennom svetle. Rytieri však všetko zvládli s prehľadom a piatkový večer chcú tiež dotiahnuť do zdarného konca.

Úvodné buly zápasu Nové Zámky – Zvolen padne o 18-tej hodine.

 

HKM Zvolen – HC Nové Zámky v sezóne 2016/2017

1. kolo: Zvolen – N. Zámky 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1, 1:0), góly HKM: Klhůfek 2

10. kolo: N. Zámky – Zvolen 1:5 (1:2, 0:0, 0:3), góly HKM: McGregor 2, Mráz, Zuzin, Majdan

19. kolo: Zvolen – N. Zámky 4:3 (1:1, 0:1, 3:1), góly HKM: Majdan, Krejčí, Puliš, L. Jurík

28. kolo: N. Zámky – Zvolen 3:6 (0:3, 3:1, 0:2), góly HKM: Šišovský 2, Klhůfek, Puliš, L. Jurík, Mráz

37. kolo: Zvolen – N. Zámky 1:0 (1:0, 0:0, 0:0), gól HKM: Šišovský

46. kolo: N. Zámky – Zvolen ???


Anketa - Hlasovanie už skončilo