Puliš a Ivan odcestovali. Reprezentačné akcie aj so Zvolenčanmi

Autor: HKM / der, SZĽH |


Tipsport liga si v tomto ročníku vybrala poslednú týždňovú pauzu. Kluby ju vyplnia prípravou na najdôležitejšiu časť sezóny, reprezentačné výbery sa rozbehnú na turnaje po Európe. Budú v nich aj zástupcovia zvolenského hokeja.

Po nedeľňajšom zápase Zvolena s Banskou Bystricou dostali hokejisti HKM jeden deň voľna a od utorka sa zahryznú do tréningovej fázy, ktorá ich možno bude bolieť. Tréneri Mikula, Staš a Podkonický naordinovali svojim zverencom dvojfázovú zaberačku, ktorá by ale v konečnom dôsledku mala mužstvo spod Pustého hradu urobiť konkurencieschopnejším a posunúť ho vyššie. Do tímu sa postupne vracajú maródi Mráz, Kelemen a Žilka, v poslednom zápase pre chorobu nenastúpili ani obrancovia Andersons a Plechanov, a tak všetci budú mať v najbližších dňoch čas znovu sa zapracovať do mužstva. Trojici zvolenských trénerov bude ale chýbať dvojica Radovan Puliš a Michal Ivan.

Kapitán HKM Radovan Puliš bol nominovaný do Olympijského tímu Slovenska, ktorý sa po výcvikovom tábore v Bratislave presunie do rakúskeho Grazu, kde bude v závere týždňa jedným z účastníkov turnaja EURO ICE HOCKEY CHALLENGE 2017. Súperom zverencov trénera Marcela Ozimáka budú reprezentácie domáceho Rakúska, Francúzska a Nórska. Istým členom výpravy je aj MUDr. Jozef Breznický, ktorý sa v súčasnosti o zdravie hráčov HKM a podujatí má šancu štartovať aj zvolenský gólman Samuel Baroš, ktorý nateraz figuruje medzi náhradníkmi. Viac o turnaji: http://nationalteamsoficehockey.com/euro-ice-hockey-challenge/

Reprezentácia SR 18, ktorej konzultantom je Peter Mikula, má v tomto týždni pred sebou výcvikový tábor a turnaj v Piešťanoch. Miestna Easton Aréna bude  bude od štvrtka do soboty 9. - 11. februára 2017 dejiskom 16. ročníka Turnaja Vlada Dzurilla. Každoročná prestížna prehliadka hokejistov do 18 rokov je zasvätená najlepšiemu hokejistovi Slovenska 20. storočia a legendárnemu brankárovi, bude o to významnejšia, že je prakticky poslednou reprezentačnou skúškou troch účastníkov aprílových majstrovstiev sveta v na Slovensku. „Už to samo o sebe hovorí o kvalite, ktorú nám turnaj poskytuje. Bielorusi nastúpia v Spišskej Novej Vsi v B skupine MS a Švajčiari budú naším posledným súperom v A skupine 18. apríla v Poprade. S Nemcami sme sa stretli nedávno v Bielorusku a s Bielorusmi sme v Gomeli prehrali, síce nie po zlom výkone,  no určite sa budeme im to v Piešťanoch vrátiť," nastavil kvalitatívny  rámec podujatia hlavný tréner reprezentačnej "osemnástky" Norbert Javorčík, ktorý túto previerku víta. Trénerom brankárov bude ďalší Zvolenčan František Kučera, v nominácii je obranca HKM Michal Ivan a medzi náhradníkmi sa nachádza aj odchovanec HKM Patrik Halama.

Výber SR 17 pocestuje na medzinárodný turnaj 4 krajín v nemeckom Füssene. Vo výbere trénera Róberta Reháka je krídelník HKM Karol Vrbka zatiaľ v pozícii náhradníka. http://www.internationalhockey.net/forums/showthread.php?14551-U17-4-Nations-Tournament-F%FCssen-(GER)-9-11-February-2017&p=286459

Družstvo SR 16 má v druhej polovici týždňa pred sebou Turnaj 4 tímov vo švajčiarskom Berne. Zvolenský hokej bude mať zastúpenie vo štvorici Dávid Mudrák, Tomáš Nociar, Dalibor Ďuriš, Andrej Golian a tréner Tomáš Pšenka zatiaľ do pozície náhradníka zaradil aj útočníka Jakuba Koleniča.


Anketa - Hlasovanie už skončilo