Príchod obrancu Novajovského, návrat Škrečka

Autor: HKM / Branislav Šníder |


Po voľnom pondelku sa zvolenskí hokejisti stretli včera podvečer pred prvým tréningom v tomto týždni. Do kabíny sa vrátil brankár Lukáš Škrečko a miesto sa hľadalo aj pre nového hráča, obrancu Petra Novajovského.

Zvolenskí tréneri už dávnejšie avizovali, že pred play-off by si želali mužstvo doplniť o obrancu a útočníka. Zranenia Petra Hraška i Lubora Pokoviča spustili celý proces skôr, ako sa predpokladalo. Dnes popoludní podpísal zmluvu so zvolenským klubom obranca Peter Novajovský (23), ktorý ukončil pôsobenie v Banskej Bystrici. Odchovanec Slovana Bratislava prišiel pod Urpín pred rokom zo Spišskej Novej Vsi, hrával ešte za Přerov, Vrchlabí, Šumperk a materský Slovan. V tejto sezóne odohral 184 cm vysoký a 80 kg vážiaci obranca v drese „baranov“ 30 zápasov s bilanciou 5 gólov a 4 asistencie.

Novajovský 1_tréning

Ako sa Peter Novajovský „posunul“ dvadsať kilometrov dolu Hronom? „Zachytil som hlasy, že s výkonmi niektorých hráčov v Bystrici nie je spokojnosť a padlo tam aj moje meno,“ hovorí nová akvizícia zadných radov HKM. „Časť hráčov vyradil klub, v mojom prípade som o rozviazanie kontraktu požiadal ja. Vyhoveli mi a od agenta som dostal ponuku na pôsobenie vo Zvolene. Nebolo o čom rozmýšľať, neváhal som ani minútu a po dvoch tréningoch pod Pustým hradom som dnes podpísal zmluvu.“ Peter prichádza do dobre naladeného rozbehnutého zvolenského stroja, kde sa bude snažiť čo najlepšie zapadnúť: „Beriem to ako výrazný posun v mojej športovej kariére a svojou mierou chcem prispieť k úspechu HKM v tejto sezóne.“

Po podpise zmluvy sa k dohode medzi klubom a hráčom, i prípadnému ďalšiemu doplneniu tímu vyjadril generálny manažér HKM Milan Čanky: „Situáciu v obrane sme potrebovali riešiť okamžite a Petrovo ukončenie zmluvy v Bystrici nám prišlo vhod. Samozrejme, že stále pracujeme na avizovanom doplnení kádra o ďalšieho skúseného beka pred play-off.“

Včera sa po krátkej trenčianskej anabáze na tréningu HKM objavil brankár Lukáš Škrečko. Začal dobiehať dni hokejovej nečinnosti po odchode z Dukly, čo chvíľu potrvá, výsledkom by však malo byť Lukášovo nadviazanie na výkony z predchádzajúcej sezóny. „Play-off je najdôležitejšia a najnáročnejšia časť sezóny a chceme v nej mať vyrovnanú brankársku dvojicu,“ povedal na margo návratu Škrečka do kabíny Milan Čanky.

Hraško bicykel

Zvolenčania sa budú musieť popasovať s absenciami. Nepočítajúc takzvané „drobnosti“, musíme konštatovať že sa to s príchodom nového roka začalo nepríjemne sypať. Lubor Pokovič nedohral stretnutie v Žiline, keď po zákroku protihráča skončil s tromi vybitými zubami a zlomeninou zápästia. To mu vystavilo stopku pravdepodobne do konca sezóny. Lepšie je na tom Peter Hraško, ktorý má zranené rameno. Zatiaľ pracuje na posilňovaní dolnej polovice tela: „Teraz aspoň bicyklujem,“ hovoril dnes dopoludnia tvrdý zadák HKM a so zavesenou rukou prognózoval: „Takto by to malo zostať asi desať dní, potom sa uvidí.“ Sezónu už dávnejšie ukončil zranený Patrik Huňady a do stavu maródov dnes navyše na tréningu pribudol útočník Matej Síkela, ktorému sa korčuľa zaplietla do bránkovej siete. S jeho členkom to nevyzeralo dobre a lekárske vyšetrenia ukázali, že ide o zlomeninu a potrhané väzivo. „Siky“ je hospitalizovaný v Banskej Bystrici a dnes, alebo zajtra ráno ho čaká nevyhnutná operácia. Pre trénera Mikulu to znamená, že do konca tohto extraligového ročníka stratil ďalšieho hráča.

Škrečko návrat


Anketa - Hlasovanie už skončilo