Podkonický opäť doma, podpísal zmluvu na jednu sezónu

Autor: HKM / Branislav Šníder |


Dnes dopoludnia sa oficiálne potvrdilo to, o čom sa otvorene hovorilo už dávnejšie. Andrej Podkonický sa stal hráčom HKM Zvolen.

Generálny manažér Milan Čanky dnes dotiahol do úspešného konca rokovania o návrate 34-ročného útočníka Andreja Podkonického, keď odchovanec zvolenského hokeja podpísal zmluvu na jednu sezónu. Farby materského klubu hájil naposledy v ročníku 1995/96, v uplynulej sezóne hral za Brno a Mladú Boleslav. „Naše rozhovory začali už vo februári a jednania prebiehali skutočne korektne,“ prezradil niečo zo zákulisia Čanky a zároveň vyjadril spokojnosť s angažovaním tohto svetobežníka: „Som rád, že sme dnes našu spoluprácu spečatili podpisom a Andrej sa vrátil domov. Ďalšie podobné príchody už ale nie sú v najbližšej dobe pravdepodobné, mužstvo skôr treba preriediť a konsolidovať,“ uviedol na záver generálny manažér.

Podpis zmluvy Podkonický 01 podpis

Starším hráčom sa zvykne dávať prívlastok „skúsený“, u Podkonického to platí stopercentne. Odohral 47 zápasov v drese slovenskej reprezentácie a strelil v nich 11 gólov. Štartoval na troch majstrovstvách sveta, no bohatá je najmä jeho klubová kariéra. Z nižších zámorských súťaží sa Andrej dostal až na ľad NLH (Florida Panthers, Washington Capitols), v Európe pôsobil v kvalitných najvyšších súťažiach Fínska (HIFK Helsinki), Nemecka (Iserlohn Roosters), Ruska (Viťaz Čechov) a Česka (Bílí tigři Liberec, Kometa Brno, BK Mladá Boleslav). Nastávajúca sezóna nebude pre dravého krídelníka premiérová ani v rámci slovenskej extraligy, v ročníku 2001/2002 bol hráčom Slovana Bratislava.

Podpis zmluvy Podkonický 02 TK

„Po dlhej dobe sa vraciam do klubu, kde som vyrastal, mám mu čo vracať. Bol som preč veľmi dlho, zvolenský hokej som však na diaľku sledoval. Tešilo ma, že v posledných sezónach išiel stále hore a teraz chcem prispieť k tomu, aby sa tento trend zachoval. Nacestoval som sa už dosť a aj vzhľadom na rodinu bolo rozhodovanie v prospech Zvolena jednoduchšie,“ vyslovil sa po podpise zmluvy Andrej Podkonický.

Podpis zmluvy Podkonický 03 press

Do extraligy sa teda vrátil hráč, ktorý má stále čo ponúknuť. Nielen umenie divákom na tribúnach, ale aj skúsenosti svojim mladším spoluhráčom. Trénerovi Mikulovi bude k dispozícii už v zajtrajšom prípravnom zápase so Žilinou.

Foto: HKM / Branislav Šníder


Anketa - Hlasovanie už skončilo