Mužstvo na Zábojníkov memoriál zložené. Mikula očakáva vysoké nasadenie

Autor: HKM / Branislav Šníder |


Vo Zvolene sa dnes ráno niektorí hráči dozvedeli, že sa s nimi nateraz nepočíta. Tréner Mikula si ponechal päť formácií.

To, čo zvolenský kormidelník Peter Mikula avizoval už dlhšie, sa dnes ráno do bodky naplnilo. Po včerajšom zápase so Žilinou padlo definitívne rozhodnutie, s ktorými hráčmi momentálne nepočíta.

Po osobných pohovoroch si zbalili veci obrancovia David Jaško, Marek Pač, Ivan Reitmayer, Andrej Sucharda, Ondrej Zošiak a útočníci Slavomír Buda, Anton Čavrk, Patrik Fekiač, Simon Iványi, Ivan Liška, Filip Mančák, Michal Šúrek, Martin Zábranský a Jakub Žilka. V ďalšom období sa títo hráči budú pripravovať na nastávajúcu sezónu v Detve. Peter Mikula však nad nimi neláme palicu: „Z tých ktorí dnes odišli, majú najväčšiu šancu vrátiť sa útočníci Čavrk so Šúrekom a obranca Zošiak. No nielen títo menovaní, ale všetci, ktorí nabrali smer Detva, budú pod naším drobnohľadom a majú nádej na návrat,“ vyslovil sa Mikula. Niektorí môžu dostať opätovnú šancu už čoskoro, pretože zvolenský tréner nie je úplne spokojný so všetkými svojimi zverencami a dvíha varovne prst: „Niektorí z hráčov ktorí tu zostali, ma ešte stále musia presvedčiť. Majú na to tri zápasy Zábojníkovho memoriálu. Ak sa tak nestane, príde k ďalším zmenám,“ upozorňuje Peter Mikula. Vo zvolenskej šatni teda žiadny veľký výdych a uspokojenie neprichádza do úvahy, skôr naopak. Pretože tréneri očakávajú väčšiu snahu a nasadenie. Už zajtra sa začína 14. ročník Memoriálu Pavla Zábojníka a od zvolenského mužstva sa čaká, že sa ukáže v dobrom svetle. „Je  to náš turnaj a patrí sa, aby sme na vlastnom ľade aj niečo predviedli. Nie je podmienkou, že musíme všetko vyhrať, chcem však od hráčov vidieť  patričné nasadenie a určitý systém - teda hru, ktorá má hlavu a pätu,“ vyjadril svoje očakávania od troch blížiacich sa duelov tréner HKM.

HKM Zvolen na Memoriáli Pavla Zábojníka:

Brankári – Cibuľa, Šimko, Škrečko

Obrancovia – Hataš, Hraško, Juraško, Mucha, Pichnarčík, Pokovič, Šiška, Ťavoda, Výborný

Útočníci – Brabenec, Čanky, Ďaloga, Huňady, Chovan, L. Jurík, M. Jurík, Leskovjanský, Méry, Podkonický, Puliš, Síkela, Škvaridlo, Ľ. Zuzin, P. Zuzin


Anketa - Hlasovanie už skončilo