Majstrovstvá Slovenska veteránov bez Zvolenčanov

Autor: HKM / der |


Dve hokejové haly v Liptovskom Mikuláši budú počas najbližšieho víkendu dejiskom majstrovstiev Slovenska veteránov. Zvolenčania však na svoju účasť spred roka nenadviažu.

Podujatie sa bude konať v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja a podobne ako vlani, aj tentoraz sa na ľade predstaví mnoho bývalých reprezentantov. Diváci ale na ľade neuvidia majstra sveta Ladislava Čierneho, olympionika Dušana Pohorelca, či niekdajšieho útočníka Floridy a Washingtonu Andreja Podkonického. Dôvodom neúčasti mužstva HKM na turnaji v Mikuláši je sčasti pracovná zaneprázdnenosť a sčasti zdravotné dôvody viacerých nominovaných hokejistov. Stretnutia s bývalými spoluhráčmi či protihráčmi tak tohto roku budú musieť Zvolenčania oželieť.

Dejiskom podujatia budú JL aréna a SE aréna v Liptovskom Mikuláši. Národný šampionát štartuje zápasmi v skupinách v piatok od 13.15 h, finálové vyvrcholenie je na programe v nedeľu od 14.00.

Menoslov hráčov, ktorí reprezentovali Zvolen na minuloročných majstrovstvách Slovenska veteránov v Banskej Bystrici: Roman Čunderlík, Gabriel Gažo, Viktor Kubenko, Ladislav Paciga, Dušan Pohorelec, Jaroslav Malatinec, Ján Podkonický, Ladislav Čierny, Kamil Mahdalík, Rastislav Štork, Peter Paulík, Jaroslav Kóňa, Miroslav Brumerčík, Peter Gallo, Jozef Čierny, Andrej Podkonický. Trénerom tímu bol Ján Podkonický.


Anketa - Hlasovanie už skončilo