Klhůfek s hetrikom, Zvolen s tromi bodmi

Autor: TASR, HKM |


Pavel Klhůfek je tretím zvolenským hokejistom, ktorý v prebiehajúcej sezóne zaznamenal hetrik * „Rytieri“ vyrovnávali na 1:1aj 2:2 * Tromi gólmi dokázali hostia otočiť vývoj duelu z 2:4 na 5:4 vo svoj prospech * Juraj Majdan strelil v ostatných štyroch zápasoch šesť gólov! Dnes v Poprade s bilanciou 2+2, jeho druhý presný zásah bol víťazný! * Prvý zápas trojice Mikula – Staš – Podkonický na striedačke HKM priniesol do tabuľky tri body * Obaja najproduktívnejší hráči stretnutia – Majdan a Klhůfek – si zhodne odsedeli 10-minútové osobné tresty * Strely na bránu 34:34.

HK Poprad - HKM Zvolen 5:6 (1:1, 3:3, 1:2)
Góly:
11. Mlynarovič, 21. Svitana (Fabian, Kroták), 31. Troliga (Kroták, Paločko), 33. Bondra (Fabian, Vašaš), 50. Dinda (Štrauch, Bondra) – 18. Klhůfek (V. Fekiač), 23. Zuzin (Šišovský, M. Novák), 35. Majdan (Valenta), 37. Klhůfek (V. Fekiač, Majdan), 47. Klhůfek (Majdan, V. Fekiač), 55. Majdan (Krejčí, Puliš).

Rozhodovali: Lauff, Jura – Korba, Riš, vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Majdan, Klhůfek (obaja Zvolen) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1062 divákov

Zostavy:
Poprad:
Pajpach (37. Šúrek) – Guliajev, Fabian, Suchý, Dinda, Pokovič, Ježek, Postnikov, Krempaský – Lichanec, Zagrapan, Hvila – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Vašaš – Svitana, Mlynarovič, Štrauch
Zvolen: Baroš – M. Novák, Krejčí, Hraško, Valenta, Ivan, Plechanov, Homer, Andersons – Zuzin, Puliš, Šišovský – Klhůfek, V. Fekiač, Majdan – Matis, Síkela, Jurák – J. Tatár, Dubeň, Habšuda

Súboj tabuľkových susedov sa začal početnými šancami na oboch stranách. Brankári Pajpach i Baroš však boli pozorní. Aktivitou vynikal najmä prvý útok Zvolena. V 11. minúte sa dostali Popradčania do úniku 2 na 1, ktorý Mlynarovič riešil individuálnou akciou a oplatilo sa. Efektnou kľúčkou totiž nedal Barošovi šancu - 1:0. Po strete Majdana s Krotákom ostal ležať domáci kapitán na ľade, ale napokon v zápase pokračoval. "Kamzíkom" sa ale hra nedarila, po jednej z ich početných nepresností sa dostali v 18. minúte do útoku hostia a po parádnej prihrávke Viktora Fekiača už s vyrovnaním nemal problém Klhůfek - 1:1.

Hostia mali v prvej tretine až piatich vylúčených hráčov. Domáci preto začali druhé dejstvo presilovou hrou 4 na 3. V nej už po sedemnástich sekundách hry Fabianovu strelu pohotovo dorazil do siete Svitana a Poprad viedol 2:1. Zvolenčania dorovnali stav už o dve minúty. Rovnako sa v početnej výhode trafil Zuzin. V polovici stretnutia hrali domáci ďalšiu z početných presiloviek. Krotákovo zakončenie bolo viackrát tečované, ale gólový "štrajch" si pripísal nohou Troliga - 3:2. Odskočenie o dva góly zariadil ďalším pohotovým tečom na začiatku 33. minúty Dávid Bondra a zdalo sa, že o výsledku je rozhodnuté. Vedenie "kamzíkov" mohol navýšiť osamotený Troliga, ale Baroša neprekonal. Následne však putoval na trestnú lavicu, čo hostia zužitkovali znížením z hokejky Majdana tesne po vypršaní Troligovho trestu. Zo strany hostí to nebolo všetko. Ich tlak pred Pajpachovou bránou využil Klhůfek nenápadnou zmenou smeru Fekiačovej strely. Na vyrovnanie skóre na 4:4 reagovala domáca lavička brankárskou výmenou. Medzi žrde sa tak postavil Šúrek.

Tretiu tretinu začali lepšie hostia. Ich gradujúci výkon v útoku korunoval v 47. minúte Klhůfek, ktorý dokonal svoj hetrik a dostal hostí po prvý raz v zápase do vedenia. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať. Štrauch sa pohral s hosťujúcimi obrancami, našiel pred bránou osamoteného Dindu a ten na dvakrát dostal puk do siete - 5:5. Víťazný gól Zvolena zariadil päť minút pred koncom Majdan a hostia tak brali v dôležitom šesťbodovom zápase všetky body. Poprad natiahol sériu prehier na tri.

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Zápas bol bojovný. Fázy v ňom sa striedali. Zlomový moment bol nájazd nášho hráča za stavu 4:2 pre nás. Nepremenil sa, vzápätí na to bol útočný faul, po ktorom sme inkasovali. Súpera to nakoplo, využil to a hral lepšie. Doplatili sme na hernú nedisciplinovanosť. Toto je jeden z faktorov, na ktorom musíme popracovať, keď chceme niečo dosiahnuť. Niektorí hráči si musia vstúpiť do svedomia."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Ja si myslím, že diváci videli zaujímavý zápas. Výsledok 5:6 je dosť divoký. Veľa vecí by sa ale z hľadiska úrovne nemali diať. Systémový prístup k zápasu od našich hráčov po udalostiach, ktoré ich mohli naštartovať, nebol taký, aký sme si predstavovali. Dosť výrazný vstup do zápasu spravil stav 4:2 pre domácich, po ktorom sme sa dokázali naštartovať a zvrátiť ho na 4:5. Priklonilo sa k nám nakoniec i šťastie. Presvedčili sme sa, že s výrazne rozbehnutým Popradom sa dá hrať. S cieľavedomým prístupom hráčov v budúcnosti vieme ešte dosiahnuť veľké veci."

ZV_PP Klhufek

Stiahnuť flash player Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný
Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.


Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.


Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Anketa - Hlasovanie už skončilo