Čurilla si za Zvolen zahrá ďalšie play-off

Autor: HKM, foto: HKM / Branislav Šníder |


Po včerajšku je všetko jasné. Posledný prestupový deň bol hektický, do kádra trénera Petra Mikulu hráči pribudli, no niektorí ho aj opustili.

Športový riaditeľ HKM Miroslav Klein strávil včera pri vybavovaní registračiek veľkú časť dňa na matrike SZĽH. Výsledkom sú pohyby v kádri lídra extraligy a úspešné uzatvorenie prestupov v poslednom možnom termíne. „Nebol som tam sám,“ uviedol niekdajší pilier obranných radov Zvolena. „Na matrike som sa stretol s kolegami z viacerých extraligových klubov. Tiež doťahovali prestupy hráčov na poslednú chvíľu,“ dodal Klein.

Čo je teda výsledkom snáh manažmentu HKM o doplnenie kádra? Okrem už známych nákupov z posledných dní je to predovšetkým „starý známy“ Marek Čurilla. Český útočník sa opäť vracia pod Pustý hrad, tentoraz z druholigového HC Most. V jeho drese odohral 26-ročný krídelník v tejto sezóne 40 zápasov s bilanciou 6 gólov a 11 asistencií. Boj o Čurillu však jeho doterajší zamestnávateľ nevzdával do poslednej chvíle a na stránke www.hcmost.cz sme si dne ráno mohli prečítať:

Další, kdo je na odchodu z Mostu, je útočník Marek Čurilla, který si našel pro zbytek sezóny angažmá ve slovenské extralize ve Zvolenu, kde už dříve úspěšně působil. Čurilla si po dnešním tréninku sbalil všechny věci a odjel. "S jeho přestupem do Zvolenu pochopitelně nesouhlasíme, chceme, aby Marek sezónu dohrál v Mostě. Podle našeho názoru to má ve smlouvě jasně dané. Jeho smlouvu dáme k posouzení právníkům, budeme se jeho odchodu bránit. Přestup jsme mu rozhodně nepodepsali, takže zatím za Zvolen určitě nastoupit nemůže," objasňuje situaci kolem Čurilly mostecký jednatel Ing. Korol. Pokud by Čurilla do Zvolenu přeci jenom přestoupil, mohlo by to Mostu hodně zkomplikovat situaci, jestliže by přeci jenom nakonec spadnul do jarní baráže. Tam by určitě Čurilla chyběl. Podle noční informace Ing. Korola se těsně před skončením přestupového termínu dohodnul Marek Čurilla s vedením HC Most na odstoupení od smlouvy, takže v posledních minutách vyhrazených pro přestupy,nakonec získal od mosteckého klubu souhlas k přestupu do Zvolenu. (aktualizováno 1.2. v 00:35 hod). 

„Veľmi som chcel ísť do Zvolena, ale bolo to až do posledných minút napäté,“ prezradil po dnešnom rozkorčuľovaní Marek Čurilla. „Po nie príliš vydarenej sezóne sa teraz teším na nový impulz v klube, v ktorom som sa vždy cítil dobre.“ Marek pricestoval do Zvolena v noci a generálny manažér Milan Čanky po podpise kontraktu rozhodnutie angažovať útočníka, ktorý v minulej sezóne odohral za Zvolen 51 zápasov, strelil 9 gólov a na 14 prihrával, zdôvodnil takto: „Marek to tu pozná, chcel do Zvolena prísť a preto je predpoklad, že do mužstva hneď zapadne a bude prínosom.“

Už niekoľko dní korčuľoval v tichosti so zvolenským tímom aj Martinčan Michal Murček (21), ktorý je od včera tiež hráčom HKM. V drese tímu z Turca nazbieral v tejto sezóne deväť bodov za jeden gól a osem asistencií a na novom pôsobisku by mal prispieť k zvýšeniu konkurencie.

Murček

Tréneri Mikula a Török môžu v prípade potreby využiť aj služby zvolenských odchovancov hrajúcich momentálne v prvoligovej Detve -  útočníkov Slavomíra Budu (21) a kapitána HC ´07, majstra SR zo sezóny 2001 v drese HKM Zvolen, Kamila Mahdalíka (35). Po doliečení zranenia možno počítať aj s obrancom Luborom Pokovičom, ktorý by sa po výpadku spôsobenom zlomeninou ruky na ľade mohol objaviť po reprezentačnej prestávke. Rovnaký je aj predpoklad návratu Michala Chovana. Jeho zranenie kolena sa nakoniec ukázalo ako vážnejšie a na ľad vykorčuľuje pravdepodobne tiež až o niekoľko dní. V kádri zostáva, ale domov odcestoval český obranca Martin Výborný, ktorý vypadol zo zostavy takisto pre zranenie kolena a jeho absencia bude trvať minimálne dva týždne.

Smerom z mužstva si to namierila dvojica Roman Ihnaťo a Tomáš Méry. Obaja útočníci budú do konca sezóny na hosťovaní – Ihnaťo (v tejto sezóne 6 zápasov, 0+0) v rodnej Spišskej Novej Vsi a Méry (38 zápasov, 4+5) odchádza do Poľska.